o nás

Petr Sedláček

Ahoj! Jmenuju se Petr Sedláček a jsem osmnáctiletý student z Opavy. Focení se věnuju už několik let. Blog jsem si založil, protože chci s vámi sdílet moji zkušenost s focením, různé tipy a návody, které bývají často česky nekvalitně zpracované.

Moje cesta

Nejdříve jsem fotil na digitální Nikon zrcadlovku. V prvním roce jsem se věnoval focení všeho. Fotil jsem každodenní věci, zvířata i lidi. Po nějaké době jsem se začal věnovat víc a víc focení portrétů. A to mi i zůstalo. Sice jsem na chvíli odbočil, když jsem se věnoval focení zvířat (hlavně tedy na instagramu – https://www.instagram.com/our_dog_amy/ ). Ale postupně jsem se k focení portrétů zase vrátil. Do mé výbavy se přidala i analogová zrcadlovka. Filmy jsem si nejprve nechával vyvolávat, ale protože mi to přišlo zbytečně moc drahé a někdy i nekvalitní, rozhodl jsem se vyvolávat si filmy sám. Právě proto mě poslední dobou hodně baví na film fotit. Fascinuje mě celý ten proces focení a vyvolávání. Je skoro až kouzelné když se vám ve fotokomoře zjevují vaše fotky :).

Kontakt

Pokud byste mě chtěli kontaktovat, neváhejte napsat na mail foceniprokazdeho@gmail.com nebo mi napište kdekoliv na sociálních sítích.

Petr Sedláček