5 tipů: Jak fotit psy a další zvířata

Hnědý pes

Fotografování psů, koček a jiných zvířat může být těžké. Zvířata se neustále pohybují a na to se musíte připravit. Nejdůležitější je obrnit se trpělivostí, protože ji budete potřebovat. V tomto článku najdete různé tipy a návody, jak dosáhnout co nejlepších snímků při focení zvířat.

1. Unavte zvíře před focením

Zívající kočka
Kočka

To je jeden z nejdůležitějších tipů, které dneska dostanete. Když vašeho pejska unavíte a před focením s ním zajdete (třeba) na dlouhou procházku, tak bude fotografování jednodušší. Až se do focení pustíte, budete vděční, že jste mazlíčka unavili.

Jestli zvíře před focením unavíte opravdu hodně, budete mít možnost ho vyfotit i zívajícího nebo při spánku.

2. U focení si klidně i lehněte

Pes
Pes

Dostat se na úroveň očí vašeho mazlíčka může pomoct. Většinou tento úhel vypadá skvěle. Klidně si u focení lehněte nebo sedněte, bude to stát za to. Klidně můžete zkusit jít ještě níž a fotit psa či kočku pod úrovní očí. Takový úhel se sice nepoužívá běžně (například u fotografování portrétů vůbec), ale u focení zvířat ho použít můžete. Nesoustřeďte se ale jen na tento úhel, buďte kreativní a zkoušejte při focení různé způsoby.

3. Ostřete na oči

Hnědý pes
Pes

Ať se děje cokoliv, ostřete na oči. Můžete vyfotit krásný snímek, ale pokud nebudou ostré oči, je nepoužitelný. Obrňte se trpělivostí, protože kvůli špatnému ostření o pár dobrých fotek přijdete. Toto pravidlo lze aplikovat u focení všech zvířat a taky při focení portrétů. Opravdu se na toto soustřeďte, vaše fotky pak budou mnohem lepší. Oči jsou klíčové.

4. Dejte zvířeti hračku

Zkuste vašemu zvířeti dát jeho oblíbenou hračku nebo si s ním rovnou hrajte. Mazlíčka dostanete do pohybu a fotografie budou přirozenější. Dostanete taky možnost vyfotit zvíře úplně jinak, než kdyby jen sedělo nebo leželo. Když si vaše „šelma“ bude focení úžívat, tak se to na fotkách odrazí. A věřte, že když si budete focení užívat i vy, snímky to pozvedne na jinou úroveň.

5. Jaký zvolit objektiv

Pes
Pes

Jakýkoliv. Jen je třeba si uvědomit, že s každým objektivem musíte pracovat jinak a že dosáhnete jiných výsledků. Nebojte se používat ani širokoúhlý objektiv, můžete tak zachytit někdy až vtipné okamžiky. Jestli si při fotografování širokoúhlý objektiv vyberete, hodně se přibližte, protože takto využijete širokoúhlý objektiv naplno. Při použití teleobjektivu je dobré se naopak vzdálit. Teleobjektiv je skvělý například v případě, kdy chcete vyfotit jen hlavu psa.

Jestli se chcete o širokoúhlých objektivech dozvědět více, na našem webu o nich najdete celý článek – odkaz tady.

Tak a teď běžte fotit!

To nejlepší co můžete udělat, je fotit a fotit. I přestože vám tyto tipy pomůžou, nejdůležitější je praxe, kterou získáte jen focením. Je jedno, jestli budete fotit kočku, psa nebo koně – hlavní je získat zkušenosti, které můžete pak znovu aplikovat (nejen) u focení zvířat.

Pokud potřebujete inspiraci, podívejte se na instagramový profil psa, který se objevuje na fotkách v tomto článku, odkaz naleznete zde.

A jestli máte nějaké tipy na focení domácích mazlíčků vy, podělte se s ostatními v komentářích, díky! Přejeme vám dobré světlo! 😉

Fotograf, blogger, nadšenec do počítačů a grafiky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *