Leica prodává vzácný objektiv Leica 17mm f/2 za milion korun

Objektiv Leica / Hughes Leitz

Leica store v Nizozemsku nedávno získalo extrémně vzácný kus techniky. Extrémně drahý, těžký a velký fish-eye objektiv Leica / Hughes Leitz 17mm 2.0. A jde o jediný exemplář svého druhu. Co dělá tento objektiv výjimečným a jaká je jeho historie?

Třináctého července oznámil Leica Store Lisse, že přidává do své nabídky tento jedinečný objektiv, který váží téměř 12 kilogramů.

Jedinečným znakem je také velikost objektivu. Pro porovnání najdete na obrázku objektiv Leica Noctilux. „Besides the name “Hughes” , the lens is also HUGE as you can see when you compare the Leica Noctilux which is placed besides it !!“ dodává ve svém prohlášení Leica.

Objektiv Leica Hughes Leitz
Leica / Hughes Leitz

Bohužel Leica nemá k dispozici žádné další informace o tomto vzácném kousku. Od zveřejnění nabídky kontaktovalo obchod v nizozemském Lisse velké množství lidí pomocí emailů a telefonních hovorů, bohužel jim personál nemohl říct o nic víc, než najdete v tomto článku. Naneštěstí ani nedokážeme určit, jaký typ bajonetu Leica / Hughes Leitz 17mm 2.0 má.

Leica Hughes Leitz
Leica / Hughes Leitz

Objektiv zatím nebyl přidán na ebay, každopádně Leica store přijímá nabídky začínají na 40,000 dolarech. Ačkoliv se objektiv prodává za obrovskou částku, v porovnání s ostatními sběratelskými kusy společnosti Leica to ještě není moc. V prosinci 2020 se prodal vzácný Leica objektiv za 290 000 dolarů, což je v přepočtu 6 200 000 korun.

Jestli se ztrácíte v pojmech a označeních objektivů, určitě vám pomůže si článek Objektivy – průvodce pro začátečníky.

Fotograf, blogger, nadšenec do počítačů a grafiky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *