5 tipů na fotografování podzimu

Podzim

A je tady (zase) podzim. Fotografování podzimu se může zdát jako hračka, ale možná se vám bude hodit pár tipů, které můžou vaše fotky zlepšit. Podzim je možná nejfotogeničtější roční období, a tak je z něj dobré vytěžit maximum. A není to jen o zežloutlých listech, na podzim se toho dá fotit mnohem víc!

Všechno je to o světle

Podzim
Podzim

Jako jakékoliv focení – i fotografování podzimu je o světle. Když budete mít skvělé světlo, tak skvělé fotky se fotí skoro samy. Co ale dobré světlo znamená? Většinou si pod pojmem „dobré světlo“ představí fotografové měkké světlo, ale možná ještě častěji si představí fotky, které vznikají v zlaté hodině. Zlatá hodina nastává po východu slunce a před západem slunce. Světlo nabývá příjemných oranžových tónů, které na fotkách vypadají úžasně. Možná si budete muset na focení přivstat, ale bude to stát za to. Více o zlaté hodině si přečtěte v článku na našem webu, který se jí věnuje. Odkaz je tady.

Využijte lidí

Lidé fotky dokážou rozzářit. Na podzim tomu není jinak. Vezměte si s sebou na procházku lesem kamarády, děti nebo kohokoliv jiného. Podzim je nádherným obdobím a nádherně v něm vypadají i třeba rodinná focení. Tak s sebou někoho vytáhněte a užijete si spoustu zábavy a ještě k tomu vzniknou vynikající fotky!

Hledejte nevšední úhly

Podhled stromy
Podhled stromy

Nebojte se prozkoumat podzim ze všech úhlů. Při fotografování podzimu se nebojte podívat třeba i nahoru. Koruny stromů spolu s širokoúhlým objektivem mohou vytvořit ohromující scenérie. Zkusit můžete úplně všechno, klidně si i lehněte na zem 😉

Rámujte

Podzim
Podzim

Možná zní tato rada trochu abstraktně, ale je velmi užitečná. Někdy je snímek až moc prázdný a je potřeba ho něčím doplnit. Právě ony zežloutlé a zbarvené listy jsou velmi dobrým příkladem. Využít můžete větve, kterou zakomponujete kolem krajů fotky.

Foťte v mlze

Na podzim se toho děje v přírodě opravdu hodně. Někdy možná až příliš a fotky začínají být možná až přeplácané. Nebojte se udělat ve fotce nějaké prázdné místo a fotit trošku minimalističtěji. Využít můžete třeba mlhy. V tomto ročním období na mlhy narazíte celkem často. Mlha vašim fotkám dodá zajímavou tajuplnou atmosféru.

Souhrn

Podzim
Podzim

Ačkoliv tyto tipy můžou být užitečné, nejdůležitější je focení si užít! Doufám, že vám článek pomohl načerpat trošku inspirace a podzimní nálady. A protože fotografování podzimu je mimo jiné i o kompozici, přečtěte si náš článek, který se věnuje kompozičnímu pravidlu zlatý řez, vaše fotky to pozvedne zase o kousek výš 😉 Přejeme vám dobré světlo a uvidíme se u dalšího článku!

Fotograf, blogger, nadšenec do počítačů a grafiky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *